Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Změny v pandemických opatřeních platí i pro CSA

Od pondělí 22. listopadu 2021 začínají rozhodnutím Vlády ČR platit aktualizovaná protipandemická opatření. Nejzásadnější změna se týká způsobů prokazování bezinfekčnosti, což ovlivňuje také režim na akcích konajících se v prostorách Centra společných aktivit. Nově je pro účast na akcích CSA nutné prokázat se buď:

• dokladem o ukončeném očkování proti onemocnění Covid-19 (vstupuje v platnost 14 dní od aplikace poslední dávky)
• dokladem o prodělání onemocnění Covid-19 (platný 180 dní od absolvování pozitivního testu na přítomnost onemocnění

Ve výjimečných případech je jako doklad bezinfekčnosti uznáván také negativní výsledek PCR testu starý maximálně 72 hodin - to se týká například dětí do 18 let, osob s lékařsky potvrzenými kontraindikacemi očkování, osob "rozočkovaných", jimž v případě dvoudávkové vakcíny byla podána dosud pouze první dávky nebo osob, u nichž od aplikace poslední dávky vakcíny dosud uplynulo méně, než 14 dní. Antigenní testy či samotesty již nejsou dle nového nařízení vlády platným dokladem bezinfekčnosti.

Plné znění vládních opatření je k dispozici ZDE, činnosti CSA se týkají především body 14. a 17.. Předem Vám děkujime za respektování aktuálních nařízení a doufáme, že i přes toto zpřísnění podmínek nebude činnost CSA výrazněji omezena a povede se nám realizovat plánované akce za Vaší přetrvávající přízně.

Tým CSA