Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Zábavné odpoledne se scrapbookingem


Nový přírůstek do vybavení Centra společných aktivit byl zdárně vyzkoušen v sobotu 30. listopadu 2019. Čeští i polští hosté se sešli v prostorách CSA a vyzkoušeli si výrobu nejen vánočních přání technikou scrapbookingu za pomocí přístroje Big Shot.


Hromady barevných papírů, nůžky, lepidla, tafixové pistole a hromada dalšího vybavení. Multimediální učebna Centra společných aktivit se poslední listopadovou sobotu stala oázou tvořivosti - a to za účasti zhruba 15 malých i velkých tvořivců. Den před první adventní nedělí poskytl ideální příležitost zkusit si vyrobit nějaké pěkné přání k Mikuláši či Vánocům, a to technickou zvanou scrapbooking. Pokud se s tímto termínem setkáváte poprvé, vězte, že se jedná o soubor technik, při kterém se pracuje s fotografiemi a dalšímí výstřižky a útržky papíru či dalších materiálů, za jejichž pomocí si lze vytvořit originální výrobek bez omezování své fantazie. Vyrábí se tak fotoalba, fotoplakáty, notýsky, visačky - či právě přání.


Nedocenitelným pomocníkem při scrapbookingu je přístroj zvaný Big Shot, který umožňuje vyřezávat šablony mnoha tvarů z různých typů papíru či za pomocí tzv. embossovacích kapes vyrážet do papíru podobně rozmanité reliéfy. S touto oporou se pak tvořilo jedna báseň. Jazyková bariéra mezi českými a polskými účastníky scrapbookingového workshopu se během výroby rychle vytratila a občerstvení v podobě kávy či zákusků jen přispělo k příjemné atmosféře poklidného sobotního odpoledne. Pro ty, kteří by se příště chtěli připojit taktéž, dobrá zpráva na závěr - Big Shot v CSA určitě nezůstane ležet ladem a v plánu jsou také workshopy drhání (makramu) či košíkářství (pedigu).
(jj)