Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Výstava Krajina v nás na recepci CSA

Od poloviny června je možno si v prostorách recepce Centra společných aktivit prohlédnout výstavu fotografií "Krajina v nás". Tato výstava je finálním výstupem fotografického workshopu, který pořádalo Centrum společných aktivit v dubnu – červnu 2021. Z důvodu tehdy platných pandemických opatření probíhal workshop převážně online, a to prostřednictvím seminářů a individuálních i skupinových konzultací.

Účastníci workshopu z řad jesenických hobby fotografů se pod vedením absolventa Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a renomovaného fotografa/grafického designéra Lukáše Horkého soustředili na to, jak pojmout krajinnou fotografii, aby přenášela nejen informace, ale také emoce. Ústředním (ale nikoli jediným) úkolem v rámci workshopu bylo, aby se účastníci pokusili nafotit soubor 5-8 tématicky sjednocených snímků. Výsledkem jsou následující, konceptuálně podchycené série fotografií, které jsme umístili na recepci CSA, kterou pravidelně navštěvují například čtenáři půjčující si knihy v Knihovně Vincence Priessnitze.

Budeme rádi, když tvorbě nadšených fotografů budete věnovat chvíli své pozornosti. Každý soubor fotografií totiž vznikal s péčí, důrazem na konceptuální jednotu a snahou o poutavé i srozumitelné obrazové sdělení. Mnohokrát děkujeme nejen lektorovi, ale především účastníkům workshopu za jejich úsilí – a Vám, návštěvníkům výstavy, přejeme příjemný zážitek.