Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Děti si odnesly zážitky i záložky

Letní prázdniny by pro předškoláky i školáky měly být časem především venkovních radovánek. Co ale dělat v případě, že venku zaprší nebo že dopoledne zkrátka není čas na žádné velké výletování? Dětské oddělení Knihovny Vincence Priessnitze na to přináší každé čtvrteční prázdninové dopoledne odpověď.

Ve čtvrtek 16. června se dítka v doprovodu rodičů sešla na dětském oddělení, aby si na akci pod hlavičkou Centra společných aktivit vyrobila záložku do knihy. Nedocenitelný pomocník při čtení, který zabraňuje jak tomu, aby se čtenář ztratil v ději, tak k tomu, aby si pomáhal nějakým ošklivým zlozvykem typu zakládání listů, může mít mnoho podob – a děti dostaly prostor popustit uzdu své fantazii. Za drobné asistence svých rodičů, prarodičů či knihovnic z dětského oddělení si vyrobily záložky různých barev a vzorů. Někdy se jednalo o tenké "dřívko", které bylo možno si dle libosti pomalovat, ozdobit barevným papírem, připojit k němu šňůrku s korálky či jej mnoha dalšími způsoby vylepšit k obrazu svému. Jindy nabyl pomocník při hledání startovního bodu v knize zase podobu z papíru vystřiženého zajíčka, žáby či medvídka, kterého bylo možno si pro větší trvanlivost nechat zalaminovat. Při práci děti poslouchaly pohádky a když si náhodou některé chtělo dát pauzu od výtvarné činnosti, mohlo jít odpočívat nebo čerpat inspiraci mezi knihy na dětské oddělení. Místa je tam na to aktuálně dost. Akce končila s úderem poledne a děti si z ní odnesly nejen své vlastnoruční výtvory, které buď využijí samy, nebo jimi obdarují své blízké, ale také příjemné zážitky.

(jj)