Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Bigshotové odpoledne patřilo vánočním přáním


Pandemická opatření promluvila do činnosti Centra společných aktivit výrazným hlasem. Okno, kdy došlo ke krátkodobému uvolnění, bylo příliš úzké a ani tak neumožňovalo uspořádat vnitřní akci pro více než deset účastníků. Přesto se desítce dítek i dospělých povedlo sejít v předvečer dalšího "utahování šroubů" a vyrobit si vánoční přání či jinou oblíbenou dekoraci na oblíbeném big shotu.


Big Shot se vloni stal vítaným "členem rodiny" Centra společných aktivit. Od jeho pořízení se uskutečnilo již čtvero akcí, kde sehrál hlavní roli – posloužil při výrobě vánočních přání, stylových valentýnek i záložek do knihy. Ve čtvrtek 17. prosince pak posloužil k dalšímu workshopu s vánoční tématikou, který se dle pravidel uskutečnil v počtu deseti účastníků. Téma se v období před  nejpopulárnějšími svátky roku nabízelo samo a dítka i dospělí si tak mohli vytvořit originální, rukodělné vánoční přání či třeba jmenovku na dárek.


Kdo se s Big Shotem teprve seznamuje, nechť si zapamatuje, že se jedná o multifunkční mechanický přístroj, který umožňuje vyřezávání i embosování (vtiskování reliéfu) do papíru. Existuje nepřeberné množství vyřezávacích šablon a embosovacích kapes pro každou příležitost a když se k tomu přidá ještě možnost využít široké spektrum papírů a dozdobit výtvor jakýmikoli myslitelnými výtvarnámi technikami, vychází nám, že možnosti Big Shotu jsou limitované pouze lidskou fantazií.


Bylo to poznat také na tvorbě vánočních přání a dalších ozdob, na něž se vrhnuly přítomné děti a jejich maminky. Nejdříve pečlivý výběr materiálu, poté samotné kouzlení s bigshotem a následné dozdobování, lepení, foukání horkovzdušnou pistolí, malování a nakonec nějaký pěkný vzkaz adresátovi přáníčka. Rukodělné dárky jsou spolehlivým způsobem, jak někomu udělat radost a vyjádřit svou náklonnost – a můžeme si být skoro jisti, že ta vyrobená na prosincovém bigshotovém odpoledni budou radost rozdávat. Příklady výrobků si můžete prohlédnout v galerii pod článkem. Možná vás to inspiruje k vlastní tvůrčí činnosti, potažmo návštěvě další z Big Shotových "seancí", až se budou moci za příznivějších okolností a vyššího počtu účastníků opět konat.
(jj)