Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Originální dárky "od srdce"

V sobotu 25. ledna se v jesenickém Centru společných aktivit uskutečnil již druhý workshop scrapbookingu. Zatímco při premiéře si čeští a polští účastníci vyrobili přáníčka s Mikulášskou či vánoční tématikou, lednový workshop tématicky zužitkoval blížící se Valentýn, "svátek zamilovaných".

Stejně jako před Vánoci se akce uskutečnila v poklidném sobotním odpolední a účastníci (mezi něž se kromě maminek a dětí zařadil i jeden tatínek) tak měli dostatek času si bez zbytečného shonu promyslet, co vlastně budou vytvářet a jak nejlépe to nazdobí.  Laik by ostatně až žasnul, jak je scrapbooking jako soubor technik bohatý a rozmanitý. Na začátku stojí přístroj Big Shot na vyřezávaní a embossování, krabice s papíry různých barev, vzorů a tvrdostí, nástroje jako nůžky a lepidla a spousta dalších glitterů, samolepek či korálků ke zdobení. Materiál se ovšem za asistence lektorů měnil dětem a dospělým pod rukama v jedinečné rukodělné výrobky, do nichž každý vložil kousek svého citu a kreativity.

Jak již bylo naznačeno, workshop měl tentokrát valentýnskou tématiku, což je ostatně poznat i z fotogalerie níže. Tentokrát převládaly ozdobné dárkové krabičky či košíčky, do kterých může člověk snadno schovat originální drobnost, kterou potěší svého milého, svou milou či jakoukoli jinou blízkou osobu. Při zdobení zdaleka nezůstalo jen u obligátních "srdíčkových" motivů, ale účastníci se rozhodně nedrželi zpátky a využili celou širokou škálu možností, které jim workshop scrapbookingu nabízel. Domů se tak mohli rozjet nejen o originální výrobky bohatší, ale také s pocitem příjemně stráveného odpoledne a dobře vykonané práce.

(jj)