Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Vydařené valentýnské tvoření

V pátek 4. února zbývalo deset dní do letošního svátku sv. Valentýna. To poskytovalo ideální předstih, aby se v prostorách Centra Dzialan Wspolnych v Nyse sešla dítka v doprovodu rodičů, dala průchod své kreativitě a vyrobila pro své blízké nějaká ta srdečná valentýnská přání.

Zatímco někteří lidé považují svátek sv. Valentýna za především komerční záležitost a dívají se na něj skrz prsty, jiní zase upozorňují na to, že svátek má kořeny již v období starého Říma, ať už se jedná o příběh křesťanského mučedníka sv. Valentýna, nebo antickou slavnost luperkálií, připadající na 15. únor. Tento spor nechť však soudí povolanější – my v Centru společných aktivit víme především to, že když si někdo chce udělat Valentýn hezký, rozhodně to není škodu. Nemusí se jednat o velké věci – stačí i rukodělné přáničko – a právě za účelem jeho výroby se první únorový pátek sešla komorní společnost polských i českých rodičů s dětmi.

Je nabíledni, že v dětském kolektivu znamená "valentýnka" něco trošičku jiného, než třeba mezi nápadníky dospívajícího věku – srdíčky pokryté přáníčko je adresováno spíš rodičům, prarodičům, nebo dalším blízkým osobám. Nutno říci, že nástojů, jak vyrobit skutečně originální kousky, bylo v nyském CDW k dispozici habaděj. Základem arsenálu byly různobarevné papíry, lepidla a nůžky, za účelem zdobení byla zase k dispozici řada barevných či rovnou blyštivých samolepek, stužek, kamínků, flitrů, vystříhaných písmen, gelových tužek a bůhví kolika dalších vychytávek ještě. Nechyběl ani věrný Big Shot, umožnující další krášlená výrobků za pomocí motivů vyřezaných či vytlačených ze šablon. Do výroby přániček se všíchni zůčastnění brzy soustředěně zabrali a za dobu trvání akce jich každý stihnul povícero. Někteří se dokonce pustili i do dalších výrobku, jakými jsou obálky či ozdobné krabičky.

Odpoledne účastníkům zpřijemňovalo sladké občerstvení a práce i proto šla dobře od ruky. Jak tvoření dopadlo a které krásné věci pod rukama malých šikulek vznikly, můžete zhodnotit ve fotogalerii. Věříme, že valentýnky přinesou obdarovaným upřímnou radost a budou mít dlouho čestné místo připnuté špendlíky na nástěnkách či magnetkami na lednicích.
(jj)

FOTOGALERIE ZDE: