Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Univerzita III. věku - Nordic Walking, Nysa, 21. 5. 2019

Za krásami Nysy s nordic walkingovými holemi


Nordic walking, neboli "severská chůze", byl ještě před 15 lety ve střední Evropě zcela neznámým pojmem. Od té doby se ovšem stal i v místních zeměpisných šířkách nesmírně populární aktivitou, která je určená pro širokou cílovou skupinu od seniorů až po kondiční sportovce. Lidi na vycházkách s holemi můžete potkat v lesích, na horách, v parcích i na nábřežích. Jak ovšem používat hole tak, aby chůze s nimi byla co nejefektivnější? To se v rámci Dne zdraví, pořádaného 21. května Univerzitou třetího věku v Nyse, dozvěděli polští senioři i se svými českými souputníky, kteří se k akci připojili v rámci projektu Centra společných aktivit. Startovním bodem vycházky byl  Park Paderewského v centru města, který byl v loňském roce rekonstruovám právě za přispění Centra společných aktivit.

Účastníci si nechali změřit krevní tlak a puls a následně se rozehřáli prostřednictvím krátké rozvcičky probíhající pod střechou nového altánu. Z Parku Paderewského se celá skupina vybavená nordic walkingovými holemi vydala po břehu kladské Nisy až do Pruské Pevnosti (Fort Prusy), která je součástí vyhlášeného nysského opevnění. V cílové destinaci na účastníky čekala zdravá a chutná svačina, opět si mohli nechat změřit tep a tlak po fyzickém výkonu, prohlédnout si interiér pevnosti za odborného výkladu či jen tak posedět, relaxovat a vyměňovat si zkušenosti a zážitky se svými zahraničními kolegy. Příjemná akce, která rozhodně stojí za budoucí opakování.
(jj)

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE: