Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
CSA Jeseník
Aktuality O projektu Kooperační síť Fotogalerie Magazín Kontakty

Stěhování knihovny začne v polovině června

Dlouho očekávaný moment je za dveřmi - Knihovna Vincence Priessnitze se ze staré budovy na Lipovské ulici stěhuje do nových prostor v Centru společných aktivit. Poslední otevírací den "ve starém" bude 15. června, po stěhování knihovna otevře 5. srpna. Vášniví čtenáři by si neměli zapomenout půjčit do zásoby dostatek čtiva na prázdniny.

"Něco starého končí, něco nového začíná" - i takovou frází by se dalo popsat to, co Knihovnu Vincence Priessnitze čeká v nejbližších měsících. V sobotu 15. června se naposledy otevřou dveře knihovny v dosavadním sídle na Lipovské ulici, aby se následně otevřely v pondělí 5. srpna již jako součást objektu Centra společných aktivit v zadním traktu Divadla Petra Bezruče. Během této lhůty nebude knihovna poskytovat služby čtenářům, neznamená to však, že by se pro personál jednalo o dovolenou. Právě naopak - stěhování je komplexním a náročným procesem.

Od pondělí 17. června bude probíhat převoz knihovního fondu čítajícího cca 40 000 svazků do nových prostor. Stěhování poskytuje ideální podmínky pro revizi knihovního fondu, která ze zákona musí proběhnout jednou za pět let. V rámci revize bude zkontrolován fyzický stav fondu oproti evidenci a výpůjčkám. Nově se budou do knih vlepovat RFID kódy, které budou v nové knihovně reagovat na bezpečnostní brány a tvořit tak další úroveň zabezpečení knih a časopisů.

A jak to bude během stěhování knihovny s výpůjčkami? Sedmitýdenní pauza je zejména pro vášnivé čtenáře rozhodně dlouhá, proto je žádoucí, aby si ještě před začátkem stěhování vypůjčili dostatek knih a časopisů do zásoby. Vrátit je pak již donesou do nového sídla. Neni ani nutné na poslední chvíli vracet dříve zapůjčené knihy do 15. června - v průběhu stěhování nebudou výpůjčky upomínány.

Stěhovat se samozřejmě nebudou pouze publikace, ale také IT infrastruktura knihovny. Z tohoto důvodu mohou v době uzavření nastat výpadky, co se týče přihlášení do čtenářského konta a katalogu. Pokud ale čtenáři nepříjemnosti spojené se stěhováním přežijí, čeká je odměna v podobě zbrusu nových, adekvátních prostor. Tak nashledanou v srpnu!

(jj)