Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Když mlsání spojuje


V pátek 6. března se v Centru společných aktivit uskutečnila akce "Přeshraniční festival potravin", neformálně přezdíváná "Restaurant day" se zaměřením na výměnu gastronomických tradic. České a polské hospodyňky se sešly jednak nad vynikajícími polskými dezerty "serníky", jednak nad zdobením českých velikonočních perníčků.


Ještě předtím, než Evropu začala naplno paralyzovat opatření přijatá kvůli šíření koronaviru, proběhla v Centru společných aktivit akce, kterou rozhodně ocenili všichni, co jsou "na sladké". Přeshraniční festival potravin, neformálně označovaný za variaci na "restaurant day", tentokrát propojil české a polské hospodyňky. Z Polska dorazily zástupkyně kulinárských spolků z Prusinowic a Wiliamovic, domácí hospodyňky pocházely z okruhu okolo jesenické Rady seniorů.


Akce začala úderem poledne a na rovinu – výhodu měl ten, kdo neobědval. Na stolech se totiž objevilo sedmero lákavě vypadajících serníků, které dovezly právě účastnice z Polska. Kdo by se ještě s pojmem sernik nesetkal, vězte, že se jedná o tradiční polský dezert, jehož primární složkou je tvaroh – blízký je mu například i v našich končinách známý cheesecake. Jinak se ovšem při jeho přípravě nekladou meze fantazii, neboť k ochutnávce byl například sernik vídeňský, sernik dýňový, královský kakový serník či serník s ovocnou polevou, přičemž všechny se lišily nejen na pohled, ale zejména chuťově. Přítomní hosté pak měli za úkol jediné. Ochutnávat, ochutnávat, dát si kávu a znova ochutnávat – a na závěr hlasovat pomocí barevných papírových kuliček do připravené lahve, který soutěžní vzorek je zaujal nejvíce.


Mezitím byly z přichystaných krabic vybaleny velikonoční perníčky v obvyklých tvarech velikončních vajíček, motýlů či kytiček, které napekli v jesenické Střední škole gastronomie a farmářství. V Česku se velikonoční perníčky zdobí často barevnými cukrovými polevami za pomocí zdobících sáčků a tato metoda byla zvolena i tentokrát. Ani nebylo potřeba překonávat jakýkoli prvotní ostych – účastnici se zdobících sáčků ochotně chopili a jali se dát prostor vlastní kreativitě. Chutné, ale nenazdobené perníčky se tak začaly plnit geometrickými vzory i jarními motivy kuřátek, motýlům se začala barvit křídla a ukázalo se, že tvar kytky může mít i sluníčko. Ti nejšikovnější zvládli nazdobit i 4-5 kusů perníčků, přičemž některé se ukázaly jako skutečně hodné výstavy. Došlo i k výměně ozdobených perníčků mezi českou a polskou stranou.


Závěrem byly spočítání hlasy pro jednotlivé serníky a rozdány ceny hospodyňkám. Tím nejúspěšnějším se stal sernik "Wiesi", recept na něj naleznete ve fotogalerii. S prázdnou ovšem neodešla vůbec žádná hospodyňka – některé z nich dokonce napekly serníků více a tak si mezi sebou podělily dárové balíčky s deníky na recepty a kulinářskými pomůckami jako jsou chňapky a zástěry. "Restaurant day" zaměřený na výměnu tradic byl přinejmenším příjemným a sladkým zpestřením pátečního odpoledne, z něhož účastníci odcházeli nejen s spokojeným žaludkem, ale i úsměvem na tváři.
(jj)

FOTOGALERIE ZDE: