Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

05.03. Promítání filmu Studená válka

Tým Centra společných aktivit a Kino Pohoda Jeseník srdečně zvou na projekci dosud posledního snímku oscarového polského režiséra Pawla Pawlikovského Studená válka (Zimna wojna), který obdržel tři nominace na 91. udílení Oscarů (Nejlepší režie, Nejlepší zahraniční film, Nejlepší kamera). Sám Pawlikowski byl za práci na filmu oceněn jako nejlepší režisér na festivalu v Cannes 2018.

"Zula a Wiktor se potkávají v roce 1949. On, talentovaný hudebník, dává dohromady soubor lidových písní a tanců, ona, temperamentní mladá dívka s citem pro hudbu, je ideální adeptkou na pozici v souboru. Tak začíná jeden z nejúchvatnějších milostných příběhů, který právem získal cenu za režii na MFF v Cannes. Podobně jako v oscarové Idě, Pawlikowski s kameramanem Łukaszem Żalem kouzlí černobílé obrazy, které se divákovi na dlouho otisknou do paměti. Nedílnou složkou podmanivého příběhu osudové lásky je hudba, ať už jde o lidové písně v dojemně prostém podání obyvatel polského venkova, či o melancholické jazzové melodie, znějící v zakouřených pařížských bytech plných debatujících intelektuálů." (oficiální text distributora)

Promítání bude v originálním polském znění s českými titulky, zúčastní se jej čeští i polští diváci. Začátek projekce je v 17:00, vstup volný do naplnění kapacity kina.