Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

30.06. Projekt Centra společných aktivit končí

Vážení přátelé,

po necelých pěti letech uplynul projektu Centra společných aktivit vyměřený čas a ke 30. červnu 2022 bude ukončen. Za sebou zanechal stovku povedených česko-polských akcí, zcela nové či rekonstruované a nově vybavené prostory v Jeseníku i Nyse, síť přeshraničních kontaktů a známostí - a v neposlední řadě také "kroniku" v podobě tohoto webu.

Česko-polské akce pod hlavičkou Centra společných aktivit budou realizovány i nadále, byť v menší frekvenci, než tomu bývalo doposud. Během pětileté doby udržitelnosti se o ně již nebude starat stávající tým, který ke 30.6. také končí svou činnost, ale partnerské instituce zapojené do projektu - Město Jeseník, Městská kulturní zařízení Jeseník, Gmina Nysa a MiGBP Nysa. Podoba a četnost těchto akcí ještě není plně známa, ale určitě vám neuniknou aktuální informace, pokud se budete obracet na MKZ Jeseník - třeba skrz web www.mkzjes.cz

Věříme, že projekt Centra společných aktivit vložil cenné kamínky do mozaiky přeshraniční spolupráce a že se pouto mezi českými a polskými organizacemi, skupinami i jednotlivci podaří zachovat či dokonce prohloubit. Děkujeme všem, kteří se na projektu jakýmkoli způsobem podíleli - ať už jako pracovníci, lektoři či účastníci - a přejeme vše nejlepší do dalších let.

(Foto v článku pochází z poslední česko-polské kooperační burzy, která proběhla 8. června 2022 a kde byla diskutována právě budoucnost česko-polské kooperace.)

Tým CSA