Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Komorní, ale veselé

V den, kdy zpřísnění pandemických opatření již klepalo na dveře, se podařilo za dodržení omezeného počtu účastníků uspořádat poslední akci roku. 17. prosince se v multimediální učebně Centra společných aktivit sešly děti předškolního i školního věku, aby si zahrály některou z populárních deskových her.

Když vám hrozí, že budete po nějakou dobu zavření doma s rodinou a možnosti vaší zábavy budou výrazně omezené, existuje jedno spolehlivé řešení – pořídit si deskové hry, které umožňují strávit kvalitní čas společně, poměřit své znalosti, taktické myšlení či postřeh a nebo si rovnou nechat otevřít dveře do řady fantaskních světů. Novou várku deskových her si v Centru společných aktivit vyzkoušela v předvánočním čase desítka děti věku předškolního i školáckého. K mání byly různé typy her a časový harmonogram ani neumožňoval vyzkoušet je rovnou všechny, ale hry zůstávají v majetku CSA i nadále a za příznivějších podmínek určitě dojde i na ty, které ten večer skončily netknuty.

Výběr byl skutečně rozmanitý. K deskovkám a společenským hrám, které byly pořízení vloni v prosinci, přibyly například osvědčené klasiky jako Dostihy a sázky či Carcassonne, vědomostní hry z kolekce Brainbox zaměřené na znalosti o České republice či ze zvířecí říše. Pro vypravěče s velkou fantazií byl přichystaný Dixit, výrazně pohybovější charakter pak mají kupříkladu Sochy v akci. Pro celou rodinu jsou určeny hry jako Tipni si  či Tik Tak Bum. Zejména u menších dětí pak sklidily úspěch hry s figurkami, kde se mohly proměnit ve Vikingy na výpravě, Tučnáky a ledové hře či vyzkoušet najít cestu z Labyrintu.

Poté, co si děti vybraly kýžené hry a rozdělily se ke stolům, začala ta pravá herní seance. Komu začaly mozkové závity spotřebovávat příliš mnoho energie, mohl ji doplnit v podobě sladkých i slaných plněných fornetti. Body z jednotlivých her se zaznamenávaly a dítka byla na závěr odměněna cenami, které měly podobu – jak jinak – deskových her, kterými si mohou zpestřit letos značně omezené vánoční prázniny. Centrum společných aktivit tak na poslední akci roku rozdávalo radost – a doufejme, že v novém roce nastane co nejdříve možnost rozdávat radost znova.
(jj)