Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Pozvánka na akci Park žije!

Ve čtvrtek 25. dubna se uskuteční 2. ročník akce "Park žije" ku příležitosti Mezinárodního dne Země. Do akce organizované spolkem Sudetikus se v letošním roce zapojilo také Centrum společných aktivit, díky němuž si dopoledne plné her, soutěží a kvízů souvisejících s přírodou užijí také děti ze ZŠ Glucholazy.

Místem konání akce jsou jesenické Smetanovy sady, rozlehlý městský park východně od centra města rozléhající se pod Křížovým vrchem a nabízející řadu zajímavých zákoutí, pramenů i architektoníckých památek. Pod širým nebem a mezi rozkvétající zelení se bude nacházet řada stanovišť s ekologicky zaměřenými aktivitami, o jejichž realizaci se postarají třídní kolektivy z Jesenicka a další spolupořadatelé, například SVČ Duha či Vlastivědné muzeum Jesenicka. Na dítka čekají například naučná i sportovní stanoviště, poznávání pramenů a bylinek, výtvarný workshop, možnost projet si jesenický park na koloběžce či workshop bubnování na drumbeny, který se uskuteční v jesenické sportovní hale. 

Dá se předpokládat, že v parku bude mezi 8:30 - 11:30 skutečně rušno - akce se totiž zůčastní stovky žáků jak z jesenického okresu, tak polských Glucholaz, kteří se do Jeseníku přijedou podívat a najít si přátele za hranicemi v rámci projektu Centra společných aktivit. Nyní si už nelze přát nic jiného, než aby poslední dubnový čtvrtek v Jeseníku panovalo dobré počasí - o dobrou náladu už bude postaráno.

(jj)