Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

15.09. Poznávání regionů - Paczków

Další z cyklu akcí pod hlavičkou "Poznávání regionů" nás zavede do Paczkówa. Město, jež si nejen díky mimořádně zachovalému středověkému opevnění vysloužilo přizvisko "polské Carcassonne", leží nedaleko českých hranic na toku Kladské Nisy a žije v něm přes 7500 obyvatel.

Při procházce ulicemi Paczkówa uvídíme nejen městské hradby, jejichž historie sahá až do 14. století, ala taktéž navštívíme nejvýznamnější městské památky. Mezi ně patří kupříkladu Kostel sv. Jana Evangelisty, považovaný za nejznámější strážní kostel ve Střední Evropě, ceněnou budovu radnice s vyhlídkovou věží, objekt bývalé katovny či městské sady.

Podíváme se taktéž do dvou vyhlášených Paczkówských muzeí - Plynárenského muzea a Muzea automobilového průmyslu, kde zhlédneme výstavu historických automobilů. Nebude chybět návštěva vinného sklípku spojená s občerstvením.

Začátek akce v 10:00, předpokládaný návrat mezi 16 - 17 hodinou.