Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Malovat s Dudkem se naučí každý

V úterý 22. 10. 2019 se v prostorách hudebního sálu Centra společných aktivit konala dvojice představení interaktivního kreslení pod vedením ilustrátora a lektora Adolfa Dudka pro děti a žáky ZŠ. První s názvem „Malování pro děti“ bylo určeno žákům 1. stupně ZŠ Bělá pod Pradědem. Děti se během více jak hodiny dověděly, že malovat umí opravdu každý. Všechny obrazy, malůvky a výtvory vychází ze čtyř jednoduchých obrazců, jimiž jsou kruh, trojúhelník, čtverec a obdélník. Děti se naučily jednoduše malovat zvířata a hádat, co by mohlo vzniknout z čar, které pan Dudek „čmáral“ na tabuli. Celé vystoupení mělo interaktivní charakter, kdy se děti aktivně zapojovaly – nejen hádáním, ale i samotnou kresbou.

Druhé vystoupení bylo určeno již o něco starším dětem,  konkrétně žákům 2. stupeň ZŠ z pracoviště Jeseník Nábřežní. Vystoupení s názvem „Kreslíme – nehulíme“ bylo také vedeno zábavnou formou. Žáci malovali podle tabule na papíry rozličné motivy, např.: město, když se stmívá; hory a domy atd. Obě představení byla vítaným a zábavným zpestřením běžné školní výuky a pomohla zúčastněným vybudovat vztah ke kreslení a malbě jakožto výrazové formě.

Kristýna Weiserová

FOTOGALERIE ZDE: