Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Den Seniorů, Nysa, 4. 6. 2019

Den seniorů v Nyse s českou účastí


Nysská Rada seniorů ve spolupráci s Městským úřadem v Nyse, Nysským Domem Kultury a Centrem denních služeb pořádali v úterý 4. června Den seniorů, jehož se díky projektu Centra společných aktivit mohli v letošním roce zúčastnit také senioři v Jeseníku. Více než desítka z nich nabídku výletu v krásném letním počasí využila. Úvodní program se konal v budově Městského úřadu, kde se nejprve konalo výroční zasedání Rady seniorů. Přivítání byli vzácní hosté v čele se starostou Nysy Andrejem Kruczkiewiczem a zaznělo také společné přání dobrého zdraví, vitality a podnikavosti všem seniorům. Nechyběl ani kulturní a edukativní program - Andrzej Koziar zpestřil program přednáškou ku příležítosti 100. výročí prvního hornoslezského povstání, zatímco pěvecký soubor Finezja potěšil svou interpretací známých polských písní.


Po skončení programu v objektu Městského úřadu se senioři vydali v průvodu vedeném mažoretkami  na zahradu Centra denních služeb na ulici Bohaterów Warszawy, kde v příjemném stínu stromů pokračoval program posezením u živé hudby a připraveného občerstvení. Bohatý, ale nikoli únavný program končil v brzkém odpoledni a zanechal v účastnících pocit spokojenosti. Pod hlavičkou Centra společných aktivit se rozhodně nejednalo o poslední družbu českých a polských seniorů.
(jj)

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE: