Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Zábava rukama i hlavou

V Centru společných aktivit je i před Vánoci rušno jak ve včelím úle. Po výtvarné akci z pátku 10. prosince se do CDW v Nyse vrátili čeští a polští senioři hned v úterý 14. prosince. Náplní kreativního odpoledne byla výroba vánočních dekorací a hraní společenských her.

Také v adventním období se hodí nemyslet jenom na shánění dárků či domácí úklid a udělat si trochu času také na sebe. Toto heslo dodrželi beze zbytku i účastníci předvánočního Dne seniorů, který se uskutečnil v úterý 19. prosince v prostorách CDW v Nyse. Program akce bylo možno rozdělit na dvě části. V té první si vzala slovo pozvaná květinářka paní Katarzyna Drewinany, která účastníky seznámila s následujícím děním a osvětlila jim, proč tentokrát sedí u stolů pokrytých igelitem. Nadešel totiž čas na výrobu adventních dekorací – jmenovitě adventních věnců! Účastníci dostali k dispozici jak slaměné korpusy a smrkové větvičky, tak řadu dekorativních prvků přírodního i umělého charakteru – od různých šišek či sušených plátků citrusů až po baňky, hvězdičky či stuhy. Pod rukama účastníkům za vedení paní Drewinany a nezbytné asistence věrné tafixové pistole začaly vznikat ozdobné, vkusné, ba přímo krásné adventní věnce, které si můžete prohlédnout v galerii. Ačkoli už v době akce uplynula třetí adventní neděle, věnce, jenž si účastníci vyrobili a odvezli, rozhodně najdou své využití – skvěle se budou vyjímat například na domovních dveří či jejich prostřednictvím lze dodat vánoční nádech posledním místům odpočinku těch, kteří již nejsou mezi námi.

Poté, co si "zavičily" ruce, nadešel čas se občerstvit z bohatého rautu a zaměstnat také hlavu. Druhé polovině akce vévodily oblíbené deskové hry. Senioři si zahráli nejen klasické bingo, ale vyzkoušeli také moderní, široce oblíbené postřehové hry jako Dobble či Ubongo. Na závěr dostali všichni účastníci jako vánoční dárek pohledný hrníček. Odpoledne provázela tradičně příjemná nálada a akci lze jednoznačně zhodnotit jako úspěšnou a kvalitně připravenou.
(jj)

FOTOGALERIE ZDE:

Související