Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Česko-polské lyžování na Sedle

V ZŠ a MŠ Jeseník, Fučíkova 312 máme letos úspěšně za sebou již 2. ročník výcviku běžeckého lyžování, ale poprvé jsme se rozhodli na náš výcvik pozvat i naší novou partnerskou školu ze sousedního Polska z Glucholaz. Tuto akci jsme dlouho a pečlivě plánovali spolu s děvčaty z CSA (Centrum společných aktivit). Jako nejvhodnější nám připadal areál na Červenohorském sedle, kde jsme měli k dispozici zázemí na chatě Jesenka. Termín naplánovaný na půlku února byl také ideální. Už jsme si přáli jen slunečné počasí, kopu zážitků a pokud možno žádná zranění. To vše, ba dokonce i více se nám všem splnilo.

Hned na začátku kurzu byly děti rozděleny do několika skupin. Každá skupina měla dva instruktory, kteří se dětem po celou dobu výcviku maximálně věnovali. Hrály se různé hry, soutěže a samozřejmě probíhala i výuka běžeckého lyžování. Děti během kurzu dělaly velké pokroky a každým dnem byly lepší a lepší. Poslední výcvikový den probíhaly "Netradiční zimní hry a soutěže". Disciplíny byly vybírány našimi pedagogy a nakonec zvítězily – biatlon, štafeta, fotbálek s jednou lyží a obratnostní závod. Na závěr proběhlo vyhodnocení a předání odměn těm nejlepším týmům. Myslím si, že akce byla velmi zdařilá, žáci na ni velmi rádi vzpomínají, mají plno nových zážitků, někteří navázali i nová přátelství a již nyní se těší na další společnou akci, kterou bude – "Park, žije"- 2. ročník.

Mrázová Jana

CELÁ FOTOGALERIE ZDE: