Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Přátelské utkání rozhodly až penalty


V neděli 23. srpna se v rámci projektu Centra společných aktivit uskutečnil na hřišti FK Jeseník přátelský fotbalový zápas mezi dorostem FK Jeseník kategorie U-19 a polským fotbalovým týmem Ogrodnik Chróścina Nyska. Vyrovnaný a férový zápas dospěl až do fáze pokutových kopů, načež na hráče čekal společný oběd.


Oba dva týmy mohly přátelské utkání vnímat jako přípravu na nadcházející sezónu. Zatímco jeseničtí dorostenci v kategorii do 19 let věku zápolí v krajské soutěží, Ogrodnik Chróścina Nyska nastupuje v 8. skupině B třídy regionální opolské ligy. Přesto, že byl zápas plánován na desátou dopolední v neděli 23. srpna, na místě nebyla nouze o fanoušky. Polský tým s sebou přivezl několik věrných příznivců, jeseničtí fanoušci se dostavili taktéž a připočteme-li k tomu i fakt, že na vedlejším hřišti se paralelně odehrávala soutěž mladých dobrovolných hasičů předcházející poháru dospělých, bylo na jesenickém stadionu rozhodně živo.


Po krátké rozcvičce s vybavením pořízeným v rámci projektu už zazněl úvodní hvizd utkání. Přesto, že proti sobě nastoupil dorostenecký a defacto dospělý tým, na výkonu to nebylo znát a oba kluby si byly rovnocennými soupeři. Trenéři obou klubů využili přátelský zápas jako příležitost vyzkoušet před startem soutěží různé taktické varianty a prostřídat v sestavě hráče, utkání mělo tudíž náležitou dynamiku a fotbal se hrál pohledný. Dokonce ani rozhodčí nemusel příliš často usměrňovat situaci na trávníků hvizdy své píšťalky – hrálo se poměrně čistě a férově.
Zatímco v poločase vedli hosté z Polska 2:1, po návratu na hřiště se hra více otevřela a gólová stavila se povolila. Devadesát minut herního času nepřineslo rozřešení fotbalové zápletky a na řadu tak přišly pokutové kopy. I zde bylo skóre dlouho vyrovnané, nakonec však byl úspěšnější polský klub a z Jeseníku si tak veze zaslouženě vybojovaný výsledek 8:7.


Na hřišti bezesporu hráči spálili hromadu energie a jediným myslitelným zakončení přátelského dopoledne tak byl společný oběd. V klubovně FK Jeseník se servíroval guláš s chlebem, do něhož se oba týmy s chutí pustily. Věřme, že přátelský česko-polský fotbalový zápas byl pro oba kluby dobrou průpravou na nadcházející sezónu a bude se jim v klubových soutěžích dařit co nejlépe.
(jj)

FOTOGALERIE ZDE: