Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít

Spisovatelka Lenka Rožnovská si získala jesenické školáky

Dne 12.2.2020 se na dětském oddělení Knihovny vincence Priessnitze v budově Centra společných aktivit odehrála zábavná beseda s autorkou knih pro děti Mgr. Lenkou Rožnovskou.

Spisovatelka a pedagožka Lenka Rožnovská (* 1972) se věnuje knižní tvorbě převážně pro děti předškolního a mladšího školního věku. Besedy se zúčastnilo skoro 70 dětí ve třech skupinách z 1. stupně základní školy v Jeseníku.

Zábavnou formou jim spisovatelka představila své knihy, které se mohly děti samy pročíst a prolistovat. Divadelně ztvárnily oblíbenou pohádku o Honzovi Hloupém z knihy Mobilmánie v pohádkové říši. Dobrovolníci z řad dětí byli obsazeni do rolí z knihy, dostali předepsané texty, masky a kulisy, se kterými pak spolu s autorkou celou pohádku přečetli a sehráli. Na konci se žáci dozvěděli, proč je dobré číst, že čtení není nuda, jak funguje knihovna a proč tam chodit.

Celá beseda byla vedena zábavnou, interaktivní formou s poučnými prvky.

Kristýna Weiserová