Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací chápu, zavřít
29.09. | Setkání knihoven - cz

!!! ODKAZ NA DNEŠNÍ BESEDU (start v 19:00): !!!
https://join.skype.com/HoR33aqbMwPG

Přestože možnost živých akcí se želvím krokem vrací na stůl, v průběhu května se sejdeme ještě jednou online. Besedu ve virtuálním prostředí si pro Centrum společných aktivit připravil opavský umělec Jan Kunze, který nám nejen přečte něco ze své tvorby - především z aktuální básnické sbírky Monstre Charmant, ale pohovoří také o tom, jak kniha vznikala a jaký obecně provází literární díla proces od prvotní myšlenky po fyzické vydání.

Beseda se uskuteční ve středu 12. května od 19:00 online, odkaz na platformu bude s dostatečným předstihem zveřejněn na webových stránkách Centra společných aktivit i FB profilech MKZ Jeseník a Knihovny Vincence Priessnitze.

O AUTOROVI:

Jan Kunze je básník, textař, zpěvák, dramaturg, kurátor výstav výtvarného umění a nakladatel. Jeho první sbírka Hičhaikum (2004) vyšla celkem ve třech vydáních. V roce 2007 publikoval pod názvem Po tmě chuť bibliofilii obsahující tři jeho novější básně. Svou druhou řadovou sbírku autor vydal o rok později pod názvem Dekadent dezert (v roce 2012 vyšlo její druhé vydání). Spoluzakládal nezávislé nakladatelství Perplex se kterým organizuje Opavský básnický maraton, Den poezie v Opavě a cyklus autorských čtení Nadějné vyhlídky. Před nedávnem, v roce 2020, vydal v nakladatelství Perplex sbírku Monstre charmant.

Publikoval v časopisech Host, Protimluv a v několika antologiích, např. ostravská Briketa, Od slowa ke slovu a mnoha dalších. Výběr z jeho básní několikrát zazněl v rozhlasovém pořadu Zelené peří včetně jeho „živé“ verze v brněnské Huse na provázku. V roce 2018 se režijně a herecky podílel na vzniku představení Jam session s beatníky. Je iniciátorem a realizátorem projektu Opavského poeziomatu.

Jako zpěvák a textař působí v rockových skupinách KOFE-IN a Munroe. Od roku 2004 vystupuje s hudebně-recitačním Hičhaikum projektem, který se představil v rámci řady autorských čtení, básnických dílen, dramatických a hudebních festivalů. V roce 2010 projekt natočil své první CD Hlavně nepanikař!. Podílel se na vzniku hudebně-literárního projektu Abendland. Inicioval a připravil několik výstavních projektů, některé z nich se objevily v galeriích po celé České republice.